fbpx

Dnia 17 lipca 2019 roku wybraliśmy się cały przedszkolem na „Rogate Ranczo”. W tym dniu każdy przedszkolak mógł zamienić się w wodzów indiańskich. Na samym początku naszej przygody czekała na nas Pani przewodnik, która zabrała nas do lasu oraz poprowadziła krótka lekcję przyrody. Następie pomalowała dzieciom buzie. Pani przygotowała dla przedszkolaków wiele atrakcji na przykład wyławianie złota lub robienie amuletów. W dalszej kolejności każdy przedszkolak otrzymał swoje imię indiańskie oraz dyplom. Na sam koniec naszej wycieczki na dzikim zachodzie dzieci mogły zwiedzić mini zoo oraz nakarmić zwierzęta.

Czytaj więcej: Wycieczka do Rogatego Rancza

Dnia 10 lipca 2019 roku wybraliśmy się z naszymi przedszkolakami na wycieczkę do Muzeum „Żywych Motyli”. Dzieci z ogromnym zachwytem słuchały jak Pani opowiadała o rozwoju motyli, oraz jakie są okazy. Jednak jedną z głównych atrakcji było to, że motyle siadały dzieciom na rękach ramionach czy głowach. Przedszkolaki przeżyły niesamowitą przygodę w krainie motyli.

Czytaj więcej: Wycieczka do Muzeum żywych Motyli

Razem z grupą „Kotków” i „Sówek” pojechaliśmy na wycieczkę do muzeum Etnograficznego w Krakowie. W trakcie zwiedzania muzeum, mieliśmy okazję poznać dawne zwyczaje, a także dowiedzieć się skąd biorą się nazwy miesięcy wakacyjnych.

Czerwiec – od małych czerwonych robaczków zwanych czerwcami, z których w dawnych czasach pozyskiwano kolor czerwony, a najwięcej ich pojawiało się właśnie w miesiącu czerwcu.
Lipiec – od kwiatów lipy, a sierpień od sierpa, czyli miesiąc w którym najwięcej rolnicy z tego sierpa korzystali przy żniwach.

Na koniec wycieczki dzieci zostały dobrane w 4 osobowe grupy, gdzie za zadanie miały zrobić mini lepianki z gliny i słomy, które służyć będą jako domki dla małych robaczków.

Czytaj więcej: Wycieczka do Muzeum Etnograficznego

Dnia 6 czerwca 2019 roku wybraliśmy się z grupą „kotków” oraz „sówek” na Olimpiadę do WLKS KRAKUS. Przedszkolaki miały do pokonania kilka stacji na których doskonalili różne sprawności ruchowe. Na koniec każde dziecko otrzymało pamiątkowy medal, koszulkę oraz drobny prezent. Zmęczeni ale szczęśliwi wróciliśmy spacerem do przedszkola.

Czytaj więcej: IV Olimpiada Przedszkolaków

Dnia 7 czerwca 2019 roku nasze przedszkolaki brały udział w Warsztatach Pszczelarskich. Przedszkolaki poznał jak żyją pszczoły oraz jak ważne są dla środowiska. Dzieci bardzo zaciekawiła praca pszczelarza. Największą atrakcją podczas warsztatów było to, że każde dziecko mogło zajrzeć do wnętrza ulu. Na koniec każde dziecko spróbowało miodu. Każdy przedszkolak dostał drobny upominek. 

Czytaj więcej: Wizyta Pszczelarza

Ta strona używa plików Cookies. Kliknij tutaj aby dowiedzieć się więcej!
2012 - 2019. Wszystkie prawa zastrzeżone Niepubliczne Przedszkole "Jarzębinka". Wykonanie: seewip