Kolejny tydzień ferii rozpoczęliśmy od spotkania z teatrem. Dzięki wizycie w naszym przedszkolu aktorów Teatru „Skrzat” z Krakowa, którzy w dniu 21 lutego przedstawili bajkę pt. O babci, krasnalu i kolorowych kulkach.

Pełna humoru opowieść o dobrej i uczynnej babci Danucie, Krasnalku z lasu, nie zawsze grzecznym Kotku Psotku. Pani Danuta układała wspaniałe, wesołe rymowanki np.: „Chociaż Babcia słabo widzi, to roboty się nie powstydzi”. „Znam ja wyliczanek moc, którymi będziemy się bawić, aż zapadnie noc”. Opowieść wiąże się z tytułowymi kolorowymi kulkami, za sprawą których zrobiło się spore zamieszanie nie tylko na scenie, ale również wśród widowni. Bajka ta dostarczyła dzieciom wielu pozytywnych wrażeń i wspaniałej zabawy. Świadczyły o tym ich promienne uśmiechy oraz żywiołowe reakcje na pojawiających się bohaterów i wartką akcję przedstawienia.

Czytaj więcej: Teatrzyk "O babci, krasnalu i kolorowych kulkach"

14 lutego w „Jarzębince” odbył się „Jarzębinkowy Dzień Przyjaźni”. Dzieci przyszły do przedszkola ubrane na czerwono i rozmawialiśmy na tematy związane z przyjaźnią. Pytaliśmy „Co to jest przyjaźń?”, „Dlaczego jest nam potrzebna?”, „Jaki powinien być prawdziwy przyjaciel?”. Następnie bawiliśmy się w zabawy integracyjne, dzięki którym dowiedzieliśmy się dlaczego dobrze jest współpracować w grupie lub z kolegą. Pamiątkami na zakończenie były nakrycia głowy z symbolem serca, oraz zdjęcia z przyjaciółmi.

Czytaj więcej: Jarzębinkowy Dzień Przyjaźni

W dniu 7 lutego 2018 roku w naszym przedszkolu „Jarzębinka” odbyło się przyjęcie karnawałowe. Myślą przewodnią było przebranie się w strój do snu. Fantazja dzieci nie miała granic. Niektóre wystąpiły w kostiumie króliczka, co szczególnie rozbawiło rówieśników, inne w stroju Supermena, wiele dzieci miało na sobie radosne, kolorowe piżamki z ulubionymi postaciami z bajek. Zabawy i tańca nie było końca.

Pan Maciej z wrodzoną radością i pomysłowością przygotował dla naszych pupilów szereg zabaw, gier i nagród. Najpierw rozpoczęliśmy nasz karnawał „Piżama party” od rozdania kolorowych balonów, przez co nasza rozgrzewka była przyjemnym początkiem dnia. Następnie dzieci poznawały nowe układy taneczne do ulubionej muzyki.

Oczywiście nie zabrakło konkursów w których dzieci chętnie brały udział wraz z paniami nauczycielkami. Każde dziecko czuło się wyjątkowo, a wiele było wyróżnionych. Mieliśmy Królową i Króla Balu, Najwytrwalszych Tancerkę i Tancerza, a także najlepszych Pomocników w organizacji przyjęcia. Słodkości, radości, śmiechu było co niemiara, a sala wypełniła się wirującymi dziećmi w tańcu.

Na koniec każde dziecko wraz z przyjaciółmi miało zrobione profesjonalne zdjęcie w bajkowej aranżacji.

Czytaj więcej: Zabawa karnawałowa - Piżama party

Ta strona używa plików Cookies. Kliknij tutaj aby dowiedzieć się więcej!
2012 - 2018. Wszystkie prawa zastrzeżone Niepubliczne Przedszkole "Jarzębinka". Wykonanie: seewip