Dnia 20 lutego do naszego przedszkola przyjechał do nas Pan Krzysztof z niezwykłymi gośćmi, a mianowicie z płazami ze swojej kolekcji.

Pan na początku opowiadał przedszkolakom o swoich okazach następnie pokazywał je na dużych planszach. Jednak największą radość przedszkolakom sprawiła możliwość potrzymania każdego płaza na rączkach.

Pierwsza zaprezentowany płaz to Rzekotka Chwytnica Czerwonooka, następnie Ropucha, kolejne to Kumak i Drzewołazy. Prowadzący opowiadał, gdzie żyją i co jedzą, a także przedstawił ciekawostki o danym płazie. Dzieci przeżyły lekcję przyrody na żywo. Będzie to dla nich niezapomniane przeżycie.

Czytaj więcej: Lekcja przyrody - płazy

Dnia 13 lutego w naszym przedszkolu odbyły się warsztaty kulinarne „JEMY ZDROWO”. Przedszkolaki miały za zadanie przygotować same dla siebie kanapki na podwieczorek. Po umyciu rączek oraz ubraniu fartuszków przystąpiły do pracy. Smarowały chleb masłem następnie każde dziecko układało na chlebie wybrane przez siebie produkty. Kanapeczki były bardzo kolorowe i zdrowe. A na podwieczorku okazało się, że naszym przedszkolakom najlepiej smakują kanapki przygotowane własnoręcznie.

Czytaj więcej: Warsztaty kulinarne - zdrowe kanapki

W naszym przedszkolu po raz kolejny odbyły się warsztaty kulinarne. Przedszkolaki własnoręcznie przygotowały sałatkę owocową z jabłek, winogron, gruszek, śliwek, mandarynek oraz kiwi. Przed rozpoczęciem dzieci umyły ręce oraz założyły fartuszki. Każdy przedszkolak samodzielnie kroił owoce do sałatki, która została zjedzona ze smakiem na podwieczorek :). 

Czytaj więcej: Warsztaty kulinarne - sałatka owocowa

Ta strona używa plików Cookies. Kliknij tutaj aby dowiedzieć się więcej!
2012 - 2019. Wszystkie prawa zastrzeżone Niepubliczne Przedszkole "Jarzębinka". Wykonanie: seewip