W naszym przedszkolu, jak co roku przed świętami dzieci zasiadły razem z nauczycielami do Obiadu Wigilijnego. Tradycji stało się zadość i posiłek rozpoczęliśmy od podzielenia się opłatkiem i złożenia sobie wzajemnych życzeń. Na wigilijnym stole pojawiły się również tradycyjne potrawy m.in. barszcz i ryba. Mamy nadzieje, że świąteczny czas upłynie naszym przedszkolakom w radosnej atmosferze z dużą ilością prezentów pod choinką :).

Czytaj więcej: Obiad Wigilijny

W dniu 6 grudnia przedszkolaki z Jarzębinki udały się na artystyczne przedstawienie do Nowohuckiego Centrum Kultury. Spektakl był uwieńczony niesamowitym spotkaniem ze Świętym Mikołajem!

Przedstawienie rozpoczęło się magicznie...

"Codziennie, po zachodzie słońca, kiedy niebo stawało się intensywnie niebieskie, na conocny spacer wyrusza niezwykła i magiczna rodzina. Tatuś Jaskrawość i mama Lśnienie pokazywali maleńkiej Iskiereczce miejsca gdzie, już za chwilę i samodzielnie, będzie musiała zapalić maleńkie lampeczki. One to oświetlą drogę i poprowadzą wprost do tych, którzy niecierpliwie czekają na niezwykłego i tajemniczego gościa. Trudne to zadanie i nie wolno się pomylić. Pomoże jej w tym Świetlik – on ma spis wszystkich, do których musi trafić grudniowy gość..."

Spektakl wzbudził u dzieci moc wrażeń, zachwyciła nas piękna oprawa muzyczna oraz żartobliwymi rozmowami postaci.

Podczas spektaklu przedszkolaki znakomicie się bawiły śpiewając wraz z aktorami. Uwagę dzieci skupiły kolorowe dekoracje, przystrojona świątecznie choinka – wszystko to tworzyło niesamowity nastrój zimy i świąt.

Po spektaklu nastąpiło niezwykłe spotkanie z Mikołajem, który z radością i uśmiechem rozdawał dzieciom prezenty. Dzieci były podekscytowane tym wydarzeniem. To wspaniałe spotkanie uwieczniliśmy pamiątkowym zdjęciem.

Czytaj więcej: Spotkanie z Mikołajem

W naszym przedszkolu w Andrzejki dzieci miały sporo atrakcji. Wraz z nauczycielami przedszkolaki wywróżyły sobie świetlaną przyszłość. Dowiedziały się między innymi, co oznacza cień z wosku przelanego przez klucz, jak ma na imię przyszły mąż czy żona, albo jakie motto życiowe jest im przeznaczone. Dużą atrakcje sprawiło również wywróżenie przyszłego zawodu.

Zapraszamy do galerii :).

Czytaj więcej: Andrzejki

Przedszkole Jarzębinka i tym razem nie zwalnia tempa! Nasze dzieci po raz kolejny brały udział w ciekawych warsztatach, które rozbudziły ich kreatywność, wyobraźnię oraz nauczyły przydatnych rzeczy! Temat przewodni: „Jak zrobić świeczkę?” Każdy przedszkolak miał możliwość skomponowania w słoiczku swojej własnej świątecznej świeczki, a nawet wybrać zapach jaki będzie wydzielała po rozpaleniu :). Następnie Panie prowadzące, zalewały kompozycje specjalną przezroczystą parafiną, aby takie świeczki dzieci mogły dać w prezencie swoim rodzicom.

Zapraszamy do galerii!

Czytaj więcej: Warsztaty - Jak zrobić świeczkę?

Po raz kolejny możemy zaobserwować, jak nasze pociechy doskonalą swoje umiejętności kulinarne! Dzieci tym razem swoją podróż odbyły w krainę tradycji. Pod okiem Pań z kuchni robiły pierniczki na nadchodzące Boże Narodzenie, które po upieczeniu same dekorowały.

Zapraszamy do galerii!

Czytaj więcej: Warsztaty Kulinarne - Pierniczki

Ta strona używa plików Cookies. Kliknij tutaj aby dowiedzieć się więcej!
2012 - 2018. Wszystkie prawa zastrzeżone Niepubliczne Przedszkole "Jarzębinka". Wykonanie: seewip