Dla dzieci z grupy I został zorganizowany Festiwal Baniek Mydlanych. Na początku przedszkolaki wysłuchały bajkę o królu, który kazał zużyć cały zapas mydła na produkcję baniek mydlanych. Po chwili mieszkańcy tej krainy nie mieli czym się myć, więc zaczęto nazywać ich brudasami. Później dzieci samodzielnie przygotowały płyn do puszczania baniek. Jednak gwoździem programu był pokaz wielkich baniek mydlanych, który odbył się na pobliskiej łące. Na pamiętne, każde dziecko otrzymało swój pojemnik do robienia baniek.

Zapraszamy do galerii zdjęć z tego dnia!

Read more: Festiwal Baniek Mydlanych

Nadeszła pora na długo wyczekiwaną przez nasze przedszkolaki wycieczkę do krakowskiego ZOO.

Na samym początku czekała nas niespodzianka – przywitał ba swobodnie spacerujący paw. Dzieci miały okazję obejrzeć tego pięknego ptaka z bardzo bliska i podziwiać jego wspaniały ogon.

Nie mniej zainteresowania wzbudzały pingwiny, które podpływały bardzo blisko szyby. Właściwie z każdym krokiem zrobionym w głąb ZOO dzieci wydawały się być coraz bardziej zafascynowane okazami spotkanych tam zwierząt. Przedszkolaki pytane o to, które zwierzęta najlepiej zapadły im w pamięć, odpowiadały: tygrysy, lwy, żyrafy, słonie i lis polarny.

Zapraszamy do galerii!

Read more: Wycieczka do ZOO

01.06.2017r. w naszym przedszkolu miało miejsce niezwykłe wydarzenie. Z okazji Dnia Dziecka przedszkolny plac zabaw zamienił się w stadion wypełniony stacjami z coraz to trudniejszymi konkurencjami sportowymi.

W pierwszej kolejności dzieci miały za zadanie przeskoczyć przez płotki, a następnie przejść na czworaka po leżącej drabince, tak aby na nią nie nadepnąć. Kolejną konkurencją było rzucanie do celu, a następnie przejście przez tunel, który był zakończony przeszkodą w postaci płotka. Po takiej przeprawie dzieci miały za zadanie pobiec slalomem i kopnąć piłkę tak mocno, aby przetoczyła się przez całą długość tunelu. Było to nie lada wyzwanie, ale nasze przedszkolaki sobie świetnie radziły. To nie był koniec wymagających konkurencji. Dalszym etapem zawodów było pokonanie niewielkiej odległości skacząc w workach. Następnie dzieci musiały trafić trzema piłeczkami w środek wiszącego hula-hop. Ostatnią konkurencją było wyjście na ściankę wspinaczkową, a później zjechanie po zjeżdżalni do mety. Po tych nader wymagających konkurencjach, wszystkie nasze Przedszkolaki otrzymały certyfikaty, medale-gwizdki, a także piłeczki.

Był to wyjątkowy Dzień Dziecka, a nasi milusińscy byli zachwyceni konkurencjami i nagrodami :)

Read more: Dzień Dziecka w przedszkolu

Tym razem nasze przedszkolaki brały udział w profesjonalnym szkoleniu na detektywów. Nauczyły się zbierać dowody na miejscu zbrodni, np. zdejmować odciski palców; zabezpieczać odciski butów i wykrywać mąkę ziemniaczaną w produktach.

Dzieci miały również okazję poczuć się jak poszukiwacze złota, poniewać za pomocą sitka przesypywały piasek i wypatrywały drobnych diamencików, perełek i innych skarbów.

Drugi etap szkolenia był równie fascynujący. Przedszkolaki uczyły się odczytywać niewidoczne wiadomości, napisane za pomocą „tajnopisu”, sprawdzać czy krem z filtrem rzeczywiście chroni przed szkodliwym działaniem słońca, a na dodatek robiły bransoletki przypominające o użyciu kremu z filtrem.

Zapraszamy do galerii :)

Read more: Akademia Odkrywców 2

Na Jarzębinkowych warsztatach kulinarnych dzieci przygotowały uśmiechnięte tosty, które później ze smakiem zjadły. Niektóre z kanapek miały oczy z marchewki, a niektóre z groszku lub kukurydzy. Usta zrobione były z marchewki albo papryki, a włosy ze szczypiorku. Mamy nadzieję, że takie zdrowe przekąski zagoszczą na stałe w przedszkolnym menu :)

Read more: Warszaty kulinarne - tosty

Ta strona używa plików Cookies. Kliknij tutaj aby dowiedzieć się więcej!
2012 - 2018. Wszystkie prawa zastrzeżone Niepubliczne Przedszkole "Jarzębinka". Wykonanie: seewip